6) Flipper – genoplev barndommens arkadespil

Flipper – genoplev barndommens arkadespil

Træd ind i det glade spilleland
AWA har i samarbejde med The Pinlab genskabt oplevelsen af at træde ind i en glemt tidslomme fra dengang, der endnu ikke var tænkt på PlayStation.
En instruktør fortæller kort om pinball’ens historie, hvorefter vi afvikler en hæsblæsende konkurrence med præmie til vinderen. Under arrangementet får I serveret øl, vand og snacks.
Vi har på samme lokation tilknyttet et stort køkken med dygtige kokke. Derfor har I også mulighed for at kombinere jeres arrangement med en middag blandt alle pinballmaskinerne.
Sjov & nørdet teambuilding
Flipper-oplevelsen er perfekt til firmaet eller afdelingen, der ønsker en uformel og nostalgisk dag med spil, kåringer og godt til ganen.
Flippermaskinen er en uddøende race, og det er ærgerligt, for det er på mange måder en meget anderledes social og fysisk oplevelse sammenlignet med moderne computerspil.
Detaljer
Varighed: | Ca. 2timer |
---|---|
Lokation: | The Pinlab - Valby |
Min. antal deltagere: | 8 personer |
Pris: | Kontakt os |